ROBERT KANTOREK

Prawo jazdy posiada już od prawie 40 lat, od tego czasu nie rozstając się z pojazdami różnej kategorii. Droga do wymarzonej pracy nie była prosta – dopiero po 9 latach pracy w warsztacie, wyremontowaniu swój pierwszego samochodu oraz zdaniu prawa jazdy kategorii C+E w 1987 roku, Robert rozpoczął swoją przygodę w branży transportu ciężkiego.

Jeżdżąc najróżniejszymi maszynami, zdobywał doświadczenie i umiejętności, by w 1988 roku rozpocząć karierę w transporcie międzynarodowym, a następnie w kraju jako kierowca cysterny ADR. Po wieloletnim stażu w firmie, świetne wyniki i zaangażowanie Roberta zostały docenione i nagrodzone posadą instruktora jazdy defensywnej i bezpieczeństwa w przewozach ADR. Determinacja i ciągłe doskonalenie się w branży transportowej zaprowadziło Roberta do Volvo Trucks, gdzie pracuje już od 2007 roku.

Pomimo przejechania ponad 3 mln kilometrów oraz przeszkolenia kilku tysięcy kierowców, Instruktor nie spoczywa na laurach i czynnie bierze udział w kolejnych szkoleniach, gdzie zdobywa nowe doświadczenia, którymi chętnie się dzieli z swoimi Kursantami!

Dewiza Roberta jest prosta – „Najpierw przykład, potem wykład!” 😉

BOGUSŁAW LIESKE

Bogusław Lieske, instruktor ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, pracuje na stanowisku już od ponad 20 lat. Przez pierwsze 7 lat, od 2000 roku, Bogusław rozwijał szkołę jazdy Volvo sam, później z innymi Instruktorami.

Prawo jazdy na samochody ciężarowe ma już od 1984 roku. Swoją karierę w branży transportu ciężkiego rozpoczynał od przewozu kontenerów w Terminalu Kontenerowym Gdynia i w całym Porcie Gdynia, będąc najmłodszym kierowcą w Polskich Liniach Oceanicznych 🌊, by później realizować się w jazdach terenowych w wojsku. Nie zabrakło epizodu w transporcie komunikacji miejskiej, a także pracy jako mechanik w serwisie Volvo.

Kolejnym etapem był transport międzynarodowy, obejmujący kontenery, transport plandekowy, cysterny oraz autotransport.

Co przekazuje Kursantom?

„Przede wszystkim wzmacniam dobre cechy każdego kierowcy, staram się przekazać jak najwięcej informacji dotyczących techniki jazdy, ale i bezpieczeństwa. Ustawiam ich na właściwej drodze do samodoskonalenia, aby sami osiągali wyższy poziom nie tylko w pracy zawodowej” – podkreśla sam Bogusław i podpisujemy się pod tym obiema rękami! 😉

Przekazywanie wiedzy Kursantom i wyzwania towarzyszące temu odpowiedzialnemu zadaniu są prawdziwą pasją naszego Instruktora – o akcji Profesjonalni kierowcy mówi tak:

„W akcji Profesjonalni kierowcy ważne jest to, że przychodzą kierowcy z wyboru i chłoną wiedzę jak gąbka, nie mają jeszcze nawyków które zakłócają prawidłowe cechy za kierownicą. Takie szkolenia na początku kariery zawodowej kierują młodych kierowców na właściwą ścieżkę do prawdziwego zawodowstwa i zazwyczaj ci kierowcy w przyszłości będą się dzielić swoją wiedzą z zakresu techniki jazy i bezpieczeństwa na drodze. Praca z młodymi kierowcami to czysta przyjemność i satysfakcja bycia dla nich mistrzem w zawodzie kierowcy.”

WOJCIECH SIDORUK

Z marką Volvo Trucks Polska związany jest od kilku lat, zajmuje się ekonomiką paliwową pojazdów, telematyką Volvo Connect, a także szkoleniami w ramach akcji Profesjonalni kierowcy. Od zawsze pasją Wojciecha były samochody ciężarowe, co miało wpływ na wybór kierunku studiów, czyli transportu. Jednym z wyjątkowych doświadczeń i prawdziwą lekcją życia była kilkuletnia przygoda za kierownicą 18-kołowej ciężarówki w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego Volvo? Wojciech od zawsze chciał pracować z liderami branży automotive, a firma daje mu możliwość rozwoju, dostęp do najnowszych technologii na rynku oraz stabilizację między życiem zawodowym i prywatnym.

Bazując na zdobytym doświadczeniu w obszarze transportu, wiedzy, dostępnej technologii oraz nowoczesnych pojazdach, wspólnie z Zespołem Instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, prowadzi szkolenia takie jak Profesjonalni Kierowcy, do których zapraszamy wszystkich kierowców bez doświadczenia.

„Cieszę się, że jestem częścią zespołu Szkoły doskonalenia Jazdy Volvo Trucks, praca w tak zgranym zespole ludzi pracujących z pasją daje mi niesamowitą motywację do działania oraz poczucie, że to co robimy przynosi ogromną korzyść naszym Kursantom” – tak o akcji mówi sam Wojciech 😉

MAREK JASTRZĘBSKI

Marek pracuje w Volvo Trucks Polska jako Instruktor Techniki Jazdy już od 2013 roku. Prawo jazdy kategorii C+E zdobył w 1995 roku, a już od 1997 roku pracował jako kierowca zawodowy, na zestawach typu tandem z dźwigiem HDS, przy przewozie kruszyw i innych ładunków, zarówno w kraju, jak i w transporcie międzynarodowym.

Zawodowo pasją Marka jest ekonomika paliwowa w pojazdach ciężarowych i ciągłe dążenie do coraz bardziej ekonomicznej jazdy. W 2011 roku wziął udział ze świetnym wynikiem w konkursie Drivers’ Fuel Challenge. Prywatnie jego czas pochłania sport i spędzanie czasu z rodziną – jest żonaty od 1997 roku i ma dwójkę dzieci – Maćka i Maję 🙂

Jak Marek trafił w szeregi Instruktorów Volvo Trucks?

Prowadząc ciężarówki marki Volvo, miał okazję uczestniczyć w szkoleniach m.in. z Bogusławem Lieske i Robertem Kantorkiem, co zaowocowało kontaktem oraz współpracą na wielu polach. Kiedy Robert Kantorek nieszczęśliwie złamał nogę i poprosił Marka o wsparcie w ekipie Instruktorów, ten bez zastanowienia przyjął propozycję współpracy.

PIOTR ROGUSKI

Piotr już od kilku lat szkoli uczestników akcji Profesjonalni kierowcy. Od najmłodszych lat, śladami starszego brata, Piotr marzył, aby zostać zawodowym kierowcą. Już jako czternastolatek stawiał swoje pierwsze kroki za kierownicą samochodów ciężarowych. W 2005 roku uzyskał prawo jazdy kategorii C+E. Mając 20 lat zdobył pierwsze doświadczenia jako zawodowy kierowca wywrotki, ciągle doskonaląc swoje umiejętności. W zaledwie rok awansował na zestaw z HDS. Sukcesy na ścieżce zawodowej nie zatrzymywały Piotra, głodny wiedzy uczestniczył w szkoleniach, gdzie zdobył wiedzę i kolejne uprawnienia na najróżniejsze maszyny budowlane.

Po przepracowaniu kilku lat z zestawami HDS, dostał ofertę pracy z pojazdami marki Volvo.  Jak Piotr trafił do grona naszych Instruktorów?

Po ukończeniu wielu kursów i szkoleń, postanowił wziąć udział w konkursie z ekonomicznej jazdy, w którym dostał się do finału. Doświadczenie i dobre wyniki w konkursie sprawiły, że Piotr dołączył do załogi Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks – Polska, gdzie razem z innymi Instruktorami szkoli nowych Profesjonalnych Kierowców.