Rekordowe zainteresowanie akcją „Profesjonalni kierowcy”

Szósta edycja akcji „Profesjonalni kierowcy” wystartowała! Pomimo pandemii, bezpłatne szkolenia dla kierowców cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Organizacja kolejnej odsłony akcji nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania Partnerów.

6 maja 2021 roku odbyła się konferencja inauguracyjna Akcja „Profesjonalni kierowcy”. Program skierowany jest do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Potwierdzeniem przygotowania do zawodu jest certyfikat „Profesjonalnego kierowcy”, przyznawany po zakończeniu akcji.

Program ma za zadanie m.in. podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają szanse zdobyć wiedzę wykraczającą poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zabezpieczania różnych typów ładunków, manewrowania naczepą, paliw alternatywnych LNG czy nowości z zakresu pojazdów elektrycznych.

Akcja zyskała zupełnie nowy wygląd. Logo „Profesjonalnych kierowców” zostało odświeżone, co ma być zwiastunem przemian i proekologicznej przyszłości branży transportowej.

Kolejna edycja największej akcji społecznej w branży TSL, nie powstałaby bez zaangażowania Partnerów. Głównym pomysłodawcą akcji jest Volvo Trucks Polska.

– Jesteśmy bardzo dumni i pozytywnie zaskoczeni rozwojem i zasięgiem naszej Akcji Profesjonalni Kierowcy. Od lat czyniliśmy wiele starań, aby zachęcić zarówno kursantów, jak i nowych partnerów, do dołączenia do akcji i stale zwiększać jej zasięgi. W 2021 roku w dniu inauguracji 6. edycji, mogę z pełną świadomością potwierdzić, że Akcja Profesjonalni Kierowcy ma już swoją renomę i jest rozpoznawalna w branży TSL. Do najnowszej edycji przystępujemy bogatsi o digitalowe doświadczenia z zeszłego roku. Zwiększamy ilość szkoleń teoretycznych online widząc duże zainteresowanie naszych kursantów systematycznym doszkalaniem. Dodatkowo, chcemy być liderem szkolącym przyszłych kierowców zawodowych z obsługi pojazdów z niższą emisją CO2, jakimi są pojazdy zasilane gazem LNG, a przekażemy też pierwsze informacje o pojazdach elektrycznych Volvo Trucks. Nasi instruktorzy Szkoły Jazdy Volvo będą dostępni dla kursantów na trzech szkoleniach praktycznych, z których najważniejsze, cieszące się największym zainteresowaniem, będzie szkolenie na Autodromie Jastrząb, ponownie planowane w bieżącym roku. Patrząc na wszystkie plany, nowoczesne podejście do szkoleń i spoglądając na odświeżone logo Akcji Profesjonalni Kierowcy, głęboko wierzę, że startująca właśnie 6. edycja będzie wyjątkowym sukcesem zarówno w aspekcie edukacyjnym, jak i wizerunkowym – Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

„Profesjonalnych kierowców”, oprócz głównego pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska.

Akcja Profesjonalni Kierowcy jest na stałe wpisana w kalendarz aktywności MJM Brokers. Byliśmy i będziemy Partnerem każdej edycji. MJM Brokers we współpracy z Risk Guard – spółką inżynierską wchodzącą w skład MJM Holdings, podczas szkoleń teoretycznych i praktycznych, będzie przekazywać, ale również, w oparciu o wymianę poglądów z Uczestnikami i Partnerami, wzbogacać swoją wiedzę w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i ekonomiką jazdy. Bardzo ciekawie, co potwierdza rekordowa liczba chętnych, zapowiadają się szkolenia praktyczne. Nasz strategiczny Partner – Volvo Trucks, pomysłodawca i organizator Akcji, zapewni możliwość nabywania praktycznych umiejętności prowadzenia i obsługi pojazdów zasilanych LNG oraz pojazdów elektrycznych. Pakiet Dealerski Volvo Trucks Polska to nie produkt, to filozofia, której integralną częścią jest Akcja Profesjonalni Kierowcy – mówi Błażej Szczerba, Wiceprezes Zarządu MJM Brokers.

– Niezmiernie cieszymy się, że uczestniczymy w tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że to początek długofalowej współpracy. Firma Phillips od ponad 90 lat jest związana z branżą transportową na całym świecie, dlatego zależy nam, aby ten sektor działał na najwyższym poziomie – szczególnie, że jest to istotna gałąź gospodarki. Phillips od zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo, dlatego cieszymy się, że jako producent złączy elektrycznych oraz pneumatycznych, możemy przekazać swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie innym – mówi Grzegorz Handzlik, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu Phillips Poland.

 

Partnerzy akcji, w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie, będą przekazywać wiedzę podczas szkoleń teoretycznych i praktycznych.

– Jako firma, która stawia na bezustanny rozwój środków smarnych i inicjuje zmiany technologiczne w tej branży, z przyjemnością przystąpiliśmy do akcji Profesjonalni Kierowcy. Podczas szkoleń będziemy mówić między innymi o tym, jak istotne dla samochodów ciężarowych są prawidłowo dobrane środki smarne: wpływają na trwałość podzespołów pojazdu, umożliwiają oszczędzanie energii oraz dłuższą eksploatację środka smarnego, czego efektem jest obniżenie całkowitego kosztu użytkowania. Przybliżymy wiedzę na temat unikalności środków smarnych Shell wytwarzanych z wykorzystaniem syntetycznej bazy olejowej powstającej z gazu ziemnego. Nie zabraknie także informacji dotyczących naszych postępów w rozwoju paliw alternatywnych, takich jak LNG oraz naszych działań związanych z celem Shell, aby stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto – podkreśla Adam Mieszała, Key Account Manager w Shell Polska.

Partnerstwo w akcji „Profesjonalni kierowcy” jest dla nas krokiem w realizacji celów w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach i wspierania zrównoważonego rozwoju. W tym roku Continental obchodzi jubileusz 150 lat działalności na świecie i 25 lat w Polsce – to długa historia w dziedzinie innowacji i doświadczenie, którym chętnie się dzielimy. Opony wpływają na wiele aspektów działania floty i na pracę samego kierowcy. Dobrze dobrane i utrzymane poprawiają efektywność kosztową floty, a kierowcy pozwalają na bezpieczne prowadzenie pojazdu. Podczas szkoleń będziemy zwracali uwagę na aspekty ekonomiczne i bezpieczeństwa. Zaprezentujemy też między innymi nową gamę opon EcoRegional, które są odpowiedzią na wprowadzenie VECTO i pozwalają obniżyć emisję CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów w ruchu regionalnym. Aby wspierać naszych klientów uruchomiliśmy również dedykowaną stronę wszystkoovecto.pl, gdzie udostępniamy materiały i informacje dla kierowców i właścicieli flot o VECTO – narzędziu pozwalającym oceniać wpływ np. ogumienia na emisję CO2 – powiedział Krzysztof Otrząsek, Dyrektor Działu Sprzedaży Flotowej Continental Opony Polska.

Dla organizatorów Akcji niezwykle istotne jest także uświadamianie uczestników szkoleń, jak ogromną rolę odgrywa bezpieczeństwo w zawodzie kierowcy.

– Wielton po raz kolejny wspiera akcję „Profesjonalni Kierowcy”, dzięki której wspólnie podejmujemy działania na rzecz bezpieczeństwa w transporcie i odpowiedzialności branżowej. Jako wiodący producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych, konsekwentnie wspomagamy inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a także rozwój kompetencji kierowców pojazdów ciężarowych, podniesienie prestiżu ich zawodu oraz budowanie świadomości społeczeństwa jak wielka odpowiedzialność spoczywa na kierowcach zawodowych. Działania te mają szczególne znaczenie teraz, gdy branża transportowa nieustannie zmaga się z niedoborem kierowców, a w obliczu pandemii odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu ekosystemu gospodarczego – powiedziała Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.  

– ERGO Hestia kolejny rok z rzędu bierze udział w Akcji Profesjonalni Kierowcy, ponieważ widzimy, jak efektywne potrafią być szkolenia. Sami na co dzień pracujemy nad zwiększeniem świadomości kierowców – od ekojazdy, po wykorzystanie zaawansowanego symulatora różnych wydarzeń drogowych i technik jazdy. Z perspektywy ubezpieczyciela wiemy, że działania prewencyjne są kluczowe dla zminimalizowania ryzyka i widać to w praktyce – kierowcy po szkoleniach jeżdżą znacznie bezpieczniej – mówi Grzegorz Piskon, Zastępca Dyrektora Przedstawicielstwa Korporacyjnego ERGO Hestii w Gliwicach.

Jako lider usług leasingowych w Polsce staramy się być jednocześnie partnerem w biznesie dla naszych klientów. Jesteśmy świadomi, z jakimi wyzwaniami na rynku pracy borykają się firmy transportowe i czujemy się w obowiązku wspierać ich w ciągłym rozwoju. W tegorocznej edycji akcji, dzięki szkoleniom online będziemy mogli dotrzeć do jeszcze większej ilości kierowców, co pozwoli nam z powodzeniem realizować nasz wspólny cel, jakim jest edukacja, a co za tym idzie podnoszenie umiejętności i kwalifikacji kierowców oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – podkreśla Piotr Gąska, Dyrektor Rynku Transportu Ciężkiego PKO Leasing.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *