Półmetek VII edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy – rekordowa liczba partnerów i kursantów

Największe szkolenie w ramach Akcji Profesjonalni Kierowcy odbyło się 9 czerwca na Autodromie Jastrząb. Na półmetku programu, 50 kierowców doskonaliło swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Podczas konferencji prasowej poznaliśmy również kierunek, w którym dalej będzie rozwijać się akcja – co roku nowi Partnerzy dołączają do grona firm tworzących ten wyjątkowy program.

Profesjonalni Kierowcy to największa akcja społeczna w sektorze TSL. Program zainicjowało Volvo Trucks w 2016 roku i z każdą kolejną edycją dołącza do niego coraz większe grono Partnerów. VII edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska oraz TUiR WARTA SA, które roku do grona Partnerów dołączyło w tym roku. Partnerzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat akcji oraz branży transportowej podczas konferencji prasowej.

– Cieszymy się, że dołączyliśmy do zacnego grona Partnerów Akcji Profesjonalni Kierowcy. Uważamy, że cel akcji, jakim jest szkolenie kierowców a tym samym podnoszenie ich kwalifikacji jest dobrym działaniem prewencyjnym i może mieć pozytywny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach i w konsekwencji mniejszą ilość wypadków z udziałem popularnych „TIR-ów”. To bardzo ważna kwestia, którą należy utrzymywać i rozwijać.  Poza tym akcja została doskonale i profesjonalnie zorganizowana. Świadczy to o wysokiej jakości projektu. A właśnie najwyższa jakość jest jedną z naszych kluczowych wartości. Stawiamy na nią w codziennej działalności Warty, dostarczając klientom stabilność i bezpieczeństwo finansowe najlepiej na rynku, co jest potwierdzone m.in. corocznymi sprawozdaniami Rzecznika Finansowego mówi Łukasz Brajczewski, Dyrektor Departamentu Leasingów, TUiR WARTA SA.

Akcja Profesjonalni Kierowcy ma na celu promocję bezpieczeństwa na drogach, budowanie pozytywnego wizerunku kierowcy zawodowego oraz dotarcie do społeczeństwa z informacją o istotnej roli branży transportowej w budowaniu polskiego PKB.

Profesjonalny Kierowca z punktu widzenia ubezpieczeń to taki Kierowca, który nie powoduje szkód lub powoduje ich mało i są niewielkiej wartości. Profesjonalny Kierowca z punktu widzenia ubezpieczeń to również Kierowca, który potrafi w odpowiedni sposób zabezpieczyć pojazd po wypadku i zapobiec zwiększaniu się strat. Większość szkoleń z ekonomicznej i bezpiecznej jady, szkoleń z obsługi pojazdu realizowanych przez Akcję Profesjonalni Kierowcy ma na celu wyrobienie w Kierowcach zachowań pożądanych z punktu widzenia ubezpieczeń –mówi Błażej Szczerba, Wiceprezes Zarządu MJM Brokers.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie partnerów akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Nasza firma od niemal stu lat jest związana z branżą transportową na całym świecie. Jesteśmy świadomi wyzwań, przed jakimi stoi branża, dlatego uważamy inicjatywy takie jak „Profesjonalni Kierowcy” za ważne i potrzebne. Phillips od zawsze na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo, jest to wpisane w naszą misję. Cieszymy się, że jako producent złączy elektrycznych oraz pneumatycznych, kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa, możemy przekazać innym swoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Profesjonalni kierowcy” razem z innymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania jednego z problemów transportowych – niedoboru zawodowych kierowców – mówiJulita Mazurkiewicz, President of the Management Board Phillips Europe.

Podczas szkolenia na Autodromie Jastrząb uczestnicy mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także podpinanie naczepy. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe – Volvo FE ELECTRIC. Ponadto kursanci poznali podstawy udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia oraz ogólne zasady transportu drogowego.

– Continental po raz kolejny z przekonaniem wspiera akcję Profesjonalni Kierowcy. To unikalne przedsięwzięcie, które pozwala nam zbudować relacje ze szkolonymi kierowcami i przekazać najważniejsze wartości firmy. Jako partner akcji szczególną wagę przywiązujemy do aspektu bezpieczeństwa, od ponad 150 lat wpisanego w DNA naszej marki. Rola opon we współczesnym biznesie transportowym jest jednak o wiele bardziej złożona, dlatego podczas szkoleń będziemy zwracać uwagę również na aspekty ekonomiczne czy środowiskowe. Nowoczesne opony o wydłużonych przebiegach, wspierane innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi do zrównoważonego zarządzania flotami, to nasza kompleksowa odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi branża transportowa – dodaje Dariusz Wójcik, Dyrektor Generalny Continental Opony Polska. 

– Z nieukrywaną przyjemnością również w tym roku dołączyliśmy jako Partner do Akcji Profesjonalni Kierowcy. Mamy świadomość, jak bardzo potrzebne i ważne są działania wspierające branżę transportową, poprzez edukację, podnoszenie umiejętności i kwalifikacji kierowców, w efekcie zaś zmianę wizerunku kierowcy zawodowego i wzrost zainteresowania podjęciem pracy w tym zawodzie. Jako największa firma leasingowa w Polsce chcemy oferować nie tylko najlepszej jakości usługi, ale również wspierać naszych klientów w rozwoju ich biznesu, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem – mówi Piotr Gąska, Dyrektor Transportu Ciężkiego w PKO LeasingWidząc efekty naszych zeszłorocznych działań, chcemy również w tym roku, wspólnie z Partnerami i Organizatorami akcji Profesjonalni Kierowcy, zrobić kolejny krok na drodze do rozwoju branży transportowej, angażując się w pogłębianie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej kierowców, co w efekcie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – dodaje.

W ramach programu co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Dzięki programowi, kursanci zwiększają swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie. Do tej pory przeszkolonych zostało około 1200 osób, a ¾ z nich znalazło pracę w branży transportowej.

Na dobrym szkoleniu kierowców zyskujemy wszyscy. Przekłada się ono na poprawę bezpieczeństwa na drodze, a to z kolei – na mniejszą liczbę wypadków. Efekty odczuwają ubezpieczyciele, bo w ich efekcie spodziewają się niższej szkodowości, a także klienci, bo niska szkodowość przekłada się na niższe składki. Cieszymy się, że w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, możemy zachęcać do szkolenia się kierowców – mówi Leszek Ignaczewski, Zastępca Dyrektora ds. Ubezpieczeń Komunikacyjnych w Biurze Ubezpieczeń Korporacyjnych ERGO Hestii.

Poprzednie szkolenie praktyczne w ramach tegorocznej edycji odbyło się dzięki uprzejmości Partnera – Wielton.

Transport zmaga się obecnie z wieloma wyznaniami. Jednym z nich jest deficyt zawodowych kierowców, bez których branża ta nie może funkcjonować. Kierowcy są bowiem kluczowym ogniwem gwarantującym ciągłość łańcucha dostaw. W Polsce pracuje ok. pół miliona kierowców, ale jedna trzecia z nich zbliża się do wieku emerytalnego. To więcej niż przeciętnie w innych branżach. Szacuje się, że tylko w tym roku w Polsce może zabraknąć 200 tys. kierowców zawodowych. Dzięki akcji „Profesjonalni kierowcy, której jesteśmy partnerem, pomagamy zaktywizować osoby, które mają uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy, ale obawiają się z nim związać swoją przyszłość. Kierowca zawodowy to wymagająca profesja, na której spoczywa spora odpowiedzialność. W czasie szkoleń pokazujemy nowoczesne rozwiązania i przekonujemy, że jest to ścieżka kariery, która może być satysfakcjonująca. W Wieltonie nieustannie pracujemy nad doskonaleniem ergonomii pojazdów ,co przekłada się również na bezpieczeństwo  mówi Piotr Ogrodowicz, Dyrektor Handlowy Wielton S.A.                                     

Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia! 

Inauguracja szkoleń praktycznych VII edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy w Wieluniu

18 maja odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – Wielton S.A. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji – Wielton S.A. Ponadto, wieluński producent przyczep i naczep udostępnił dla kursantów naczepę furgonową Dry Master wyposażoną w pakiet aerodynamiczny oraz zestaw przestrzenny Volume Master, dzięki którym mogą oni podnosić swoje kwalifikacje
i przygotowanie do zawodu.

– Bezpieczeństwo na drodze ma dla nas, jako producenta naczep i przyczep, szczególnie istotne znaczenie. Z tego powodu cieszymy się, że po raz kolejny wpieramy akcję Profesjonalnych kierowców, która dba o wysoki poziom umiejętności praktycznych kierowców zawodowych, a inauguracja VII edycji odbywa się w Wieluniu. Od lat angażujemy się w różnego typu inicjatywy mające na celu rozwój kompetencji kierowców, budowanie świadomości społeczeństwa, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa i promocję tego wymagającego zawodu. Jestem przekonany, że podniesienie prestiżu ich profesji, zachęci kolejne osoby do związania kariery z tym zawodem. Działania te są współcześnie bardzo ważne, ponieważ branża transportowa nieustannie zmaga się z niedoborem kierowców, którzy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu nieprzerwanego łańcucha dostaw. 

– mówi Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny, Członek Zarządu w Wielton S.A.

Szkolenie praktyczne składało się z 5 bloków:

  • Jazda po drogach publicznych zestawem Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks
  • Manewry– zapoznanie uczestników z obsługa codzienną pojazdu w praktyce, w tym przygotowanie pojazdu do jazdy z wykorzystaniem ciągnika siodłowego DEMO
  • Mocowanie ładunku –najważniejsze elementy mocowania ładunków łącznie z obsługą naczepy Partnera akcji – Wielton.
  • Podpinanie naczepy –uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo i sprawnie podpiąć oraz odpiąć naczepę z ciągnikiem siodłowym. Dodatkowo zaprezentowane zostało prawidłowe zakładanie łańcuchów. 
  • Wykład teoretyczny na temat Pojazdów Budowlanych FMX 

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, którzy przekazują swoją wiedzę także podczas szkoleń teoretycznych, które cały czas trwają.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zainaugurować cykl szkoleń praktycznych właśnie w Wieluniu, dzięki uprzejmości Partnera akcji – Wielton SA. Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców pokazuje nam, że zainteresowanie tego typu szkoleniami stale rośnie. W zeszłym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, a ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. To oznacza, że kierowcy czują potrzebę doskonalenia swoich umiejętności i mają ambicję, aby te potrzeby spełniać. Już teraz zapraszam wszystkich na największe szkolenie praktyczne w ramach akcji, które odbędzie się 9 czerwca na Torze Jastrząb. Zapisy dostępne są na stronie internetowej programu – powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.

Najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL.

Zapisy na szkolenia dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Więcej informacji o akcji: www.profesjonalni-kierowcy.pl

Znajdź nas w social mediach: Facebook    Instagram    LinkedIn

Kontakt dla mediów:
Magdalena Załęska
m.zaleska@stilllike.pl
tel. 795 002 284

Szkolenie praktyczne w Wieluniu

20 lipca 2021 roku odbyło się drugie szkolenie praktyczne w ramach VI edycji akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Tym razem kursantów gościł wieloletni Partner akcji – Wielton S.A. Uczestnicy poznali zasady prawidłowego manewrowania, wymiany kół oraz mieli okazję szkolić jazdę na torze.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w siedzibie Phillips Poland. Drugie szkolenie miało miejsce w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji – Wielton S.A. Firma ta należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży.

– Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji „Profesjonalni kierowcy”, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne. Istotna jest także dla nas możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy, takie jak „Profesjonalni kierowcy” zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem. – komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.  

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska: Roberta Kantorka, Bogusława Lieske, Juliana Szerszenia, Marka Jastrzębskiego i Wojciecha Sidoruka. Szkoleniowcy czuwają także nad przebiegiem wykładów teoretycznych, które cały czas trwają.

Podczas kursu, uczestnicy mieli okazję szkolić jazdę po drogach publicznych ciągnikiem siodłowym Volvo FH500 wraz z naczepą Wielton o DMC 40 000kg, zachowanie na drodze, a także jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Nie zabrakło również efektywnego manewrowania i prawidłowego dojazdu do rampy.

To już kolejne szkolenie praktyczne, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, jest to także szczególne wydarzenie, bo od dziś nasi kursanci będą się szkolić na całkowicie nowej i nowoczesnej naczepie Wielton. Powoli zbliżamy się do wielkiego finału akcji, już teraz zapraszamy wszystkich kursantów do zapisów na ostatnie szkolenie praktyczne w tegorocznej edycji akcji. Odbędzie się ono 9 września na Autodromie Jastrząb. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy kontynuować tak ważną akcję społeczną. Pozytywne słowa na temat szkoleń, które słyszymy z ust kursantów są dla nas niezwykle ważne i budujące – powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Szkolenie praktyczne w Chechle Pierwszym

20 maja 2021 roku w siedzibie Phillips Poland, Partnera Akcji Profesjonalni Kierowcy, odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach programu. Kursanci mieli okazję uczestniczyć w wykładach teoretycznych oraz doszkalać swoje umiejętności jazdy w praktyce pod okiem instruktorów.

„Profesjonalni Kierowcy” to największa akcja społeczna w branży TSL, skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują w zawodzie. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska. VI edycję akcji, oprócz głównego pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia i Shell Polska.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w siedzibie Phillips Poland, w Chechle Pierwszym. Firma ta jest częścią amerykańskiej grupy Phillips Industries i znajduje się światowej czołówce dostawców złączy i przewodów elektrycznych oraz przewodów powietrznych dla wiodących producentów aut ciężarowych i naczep.

– Cieszymy się, że jako Partner akcji „Profesjonalni Kierowcy” możemy brać aktywny udział w popularyzacji zawodu kierowcy oraz zwiększaniu bezpieczeństwa na polskich i europejskich drogach. Jako producent innowacyjnych złączy elektrycznych i pneumatycznych do transportu ciężkiego, dbamy o niezawodną komunikację zestawu ciągnik – naczepa oraz o bezpieczną, łatwą eksploatację naszych produktów przez kierowców – powiedział Grzegorz Handzlik, przedstawiciel Partnera akcji, amerykańskiej firmy Phillips Poland.

Nad przebiegiem szkolenia czuwali instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska: Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Piotr Roguski, Marek Jastrzębski i Wojciech Sidoruk. Szkolenie praktyczne obejmowało jazdę po drogach publicznych ciągnikiem siodłowym Volvo FH500 wraz z naczepą Wielton o DMC 40 000kg, zachowanie na drodze, jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Dodatkowo, odbyły się także manewry na placu zakładowym, obejmujące prawidłowe manewrowanie na placu firmy, poznanie w praktyce zasad poruszania, efektywnego manewrowania i prawidłowego dojazdu do rampy. W tym panelu przedstawiciel Phillips Poland opowiedział o złączach elektrycznych i pneumatycznych oraz ich obsłudze. Ostatnim zakresem tematycznym szkolenia praktycznego były sytuacje awaryjne w pojeździe, w tym praktyczne postępowanie podczas nieprzewidzianych sytuacji, obejmujące wymianę koła i zakładanie łańcuchów. Dodatkowo, przedstawiciel Continental Opony Polska przybliżył tematykę codziennej obsługi opon.

Finał VI edycji akcji Profesjonalni Kierowcy

9 września 2021 roku Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu. Do tegorocznej edycji programu napłynęło ponad 200 zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić już ponad 1000 kierowców, a 75% z nich znalazło pracę w branży transportowej.

Akcja Profesjonalni Kierowcy powstała w 2016 roku z inicjatywy Volvo Trucks. Każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL. VI edycję programu, oprócz pomysłodawcy Volvo Trucks, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, PKO Leasing, Wielton, Continental, Shell Polska oraz Ergo Hestia.

Nad przebiegiem finałowego szkolenia praktycznego w ramach akcji czuwali doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska – Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Wojciech Sidoruk, Marek Jastrzębski, Piotr Roguski, Julian Szerszeń oraz gościnnie Dariusz Januszewski i Mateusz Sobczak.

Tego dnia kursanci mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także jazdę po drodze publicznej. Do dyspozycji uczestników zostały oddanr także elektryczne pojazdy ciężarowe – Volvo FE ELECTRIC. W poprzednich szkoleniach praktycznych, które odbyły się dzięki uprzejmości Partnerów – Phillips Poland oraz Wielton, kursanci zajmowali się m.in. sytuacjami awaryjnymi, w tym wymianą koła oraz zakładaniem łańcuchów, a także prawidłowym dojazdem do rampy i manewrowaniem.

Na Autodromie Jastrząb pojawili się także przedstawiciele Partnerów akcji, którzy podzielili się doświadczeniami oraz wrażeniami z tegorocznej edycji na konferencji prasowej, którą poprowadził Adam Kornacki.

W tym roku w ręce kursantów oddaliśmy to, co mamy najlepsze w Volvo Trucks: nową szkołę jazdy Volvo FH, samochody gazowe, ale też FE i FL Electric. To cześć naszej strategii na przyszłe lata, w której dążymy to transformacji transportu w kierunku zrównoważonych rozwiązań. Mamy już w ofercie samochody elektryczne i gazowe. Właśnie na tych modelach szkolimy kierowców, aby za kilka, kilkanaście lat nie byli zaskoczeni takimi rozwiązaniami. Dodatkowo, podczas szkoleń teoretycznych, bardzo dokładnie omówiliśmy te rozwiązania – komentuje Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca Volvo Trucks Polska.

– Branża transportowa jest dla nas jako firmy istotną kwestią, nie tylko ze względu na naszą perspektywę biznesową, ale głównie ze względu na bezpieczeństwo, które jest częścią misji Phillips Europe. Biorąc udział w Akcji „Profesjonalni kierowcy”, podczas szkoleń przekazujemy kierowcom wiedzę i narzędzia wspierające bezpieczeństwo ruchu drogowego, a jednocześnie razem z innymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania jednego z problemów transportowych – niedoboru zawodowych kierowców – mówi Grzegorz Handzlik, European Sales Director and Development Director Phillips Poland.

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 150 lecie istnienia Continental oraz 25 lecie działalności w oddziału w Polsce. Jako partner akcji Profesjonalni Kierowcy szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, które od początku wpisane jest w DNA naszej marki. Podczas szkoleń zwracaliśmy też uwagę na aspekty ekonomiczne i środowiskowe, przybliżając nasze produkty, pozwalające na obniżenie emisji CO2 przy zachowaniu bardzo dobrych przebiegów. To nasza odpowiedź na współczesne wyzwania klimatyczne i regulacje unijne dotyczące norm emisji dwutlenku węgla – mówi Dariusz Wójcik, dyrektor generalny Continental Opony Polska.

Podczas szkoleń przekazywaliśmy uczestnikom wiedzę o znaczeniu właściwie dobranych środków smarnych na eksploatację pojazdów – ich wpływie na trwałość podzespołów czy oddziaływanie na środowisko naturalne. W tym kontekście mówiliśmy też o opracowanych z myślą o przyszłości, ale już dostępnych na rynku olejach silnikowych Shell Rimula R6 i Shell Rimula R7. To innowacyjne produkty odpowiadające wymogom zrównoważonego rozwoju, który ma coraz większe znaczenie również w branży transportowej. Oleje Shell Rimula R6 i R7 są neutralne emisyjnie na każdym etapie swojego cyklu życia. Zapewniają możliwie najwyższe osiągi przy jednoczesnej ochronie jednostki napędowej, oszczędności paliwa i zmniejszonej emisji CO2. Już wkrótce produkty tego typu będą powszechnie stosowane w nowoczesnych pojazdach ciężarowych, więc kierowcy powinni wiedzieć o ich istnieniu i znać ich właściwości – podsumowuje Adam Mieszała, Key Account Manager Sales Direct Shell Polska.