Volvo Trucks Polska zajedzie do Wielunia

Nowoczesne samochody ciężarowe Volvo Trucks pojadą do Wielunia. A to wszystko z okazji finałowego praktycznego szkolenia, które odbywa się w ramach VIII edycji „Profesjonalnych Kierowców”. Właśnie trwają zapisy na bezpłatne szkolenia.

Od 2016 roku Volvo Trucks Polska wraz z Partnerami inwestuje w kierowców z kategorią C+E, którzy nie są aktywni zawodowo. W ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy” organizowane są bezpłatne szkolenia. Jest to pierwszy i największy projekt społeczny w sektorze TSL.

Praktyka i jeszcze raz praktyka

Podczas wszystkich edycji udało się przeszkolić 1000 kierowców, przy czym zainteresowanie jest 4-krotnie większe. –  Akcja cały czas ewaluuje, dostosowujemy ją nie tylko do wymagań rynku TSL, ale także do uczestników szkoleń. Uczestników, którzy są dla nas również partnerami, dlatego wsłuchujemy się w ich potrzeby. Przy czym zawsze stawiamy na zajęcia praktyczne, które podniosą kompetencje zawodowych kierowców, co w konsekwencji przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tegorocznej edycji zauważamy też większe zainteresowanie kobiet zawodem – wyjaśnia Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska.

Dodatkowo akcja „Profesjonalni Kierowcy” ma przyczynić się do: wsparcia polskich firm transportowych w znalezieniu pracowników, promocji zawodu kierowcy, zwiększenia świadomości społecznej na temat branży transportowej jako jednej z najważniejszych gałęzi rodzimej gospodarki.

Szkolenia na nowoczesnym sprzęcie

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. Na kursantów zawsze czeka porządna dawka wiedzy. Spotkania trwają średnio 7 godzin. – Stawiamy na jakość, dlatego zajęcia prowadzimy w małych grupach, tak aby uczestnicy mogli dokładnie zapoznać się z produktami naszych Partnerów czy też ciężarówkami marki Volvo, których podwozia i naczepy są wyposażone w najnowsze technologie, poprawiające bezpieczeństwo i już teraz spełniające nadchodzące wymagania GSR – mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager, Volvo Trucks Polska. I dodaje: Nasze doświadczenia pokazują, że tak zaprojektowane szkolenia pozwalają instruktorowi na wyłapanie ewentualnych błędów i wypracowanie z uczestnikiem technik, które pomogą mu w życiu zawodowy. Czas zaplanowany na jeden blok daje również możliwość na zadawanie pytań i uzyskanie wyczerpujących odpowiedzi. 

W ramach spotkań zawodowi kierowcy sprawdzają swoje umiejętności m.in. w: udzielaniu pierwszej pomocy, jeździe dynamicznej po drogach, manewrowaniu podwoziem, mocowaniu ładunku i rozładowywaniu przyczepy.

Wieluń czeka na zawodowych kierowców

Akcja „Profesjonalni Kierowcy” jest wspierana przez 11 firm w tym Wielton S.A., który należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie.

I to właśnie w firmie Wielton S.A., która ma swoją siedzibę w Wieluniu, odbędą się najbliższe szkolenia. Zaplanowano je na 21 listopada 2023 r (wtorek). Obecnie trwają zgłoszenia. Zapisywać się można do 14 listopada 2023 roku.

Partnerami akcji „Profesjonalni Kierowcy” są: WARTA, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, Volvo Trucks Polska, VFS Usługi Finansowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *